MOJE PROJEKTY

Aby stworzyć pomieszczenie o ponadczasowym charakterze architekt opowiada pewną historię, której głównymi bohaterami są właściciele wnętrza. A każda historia jest inna… 

Tworzone przeze mnie projekty są różnorodne. Można je zakwalifikować jako wnętrza w stylu nowoczesnym ale zawsze uwzględniam osobiste upodobania klientów. U jednych będą to loftowe klimaty, u innych elementy stylu nowojorskiego a nawet glamour. Często w tworzone historie wplecione zostają magiczne artefakty, tzn. przedmioty o dużej wartości przede wszystkim emocjonalnej.

Podczas wspólnej pracy nad wnętrzem czuję się trochę jak detektyw, a trochę jak reżyser. Z każdego wnętrza staram się wydobyć unikatową magiczną esencję -mieszankę skomponowaną z marzeń. Każde wnętrze opowiada inną historię o podróżach, wspomnieniach (odziedziczonych pamiątkach) czy wspólnych radościach. 

 Anna Oniszk-Popławska 

MOJE INSPIRACJE

Odkrywanie odmienności świata  przez sztukę i architekturę innych kultur oraz piękno przyrody  stanowią dla mnie podstawę kreatywności. Stąd czerpię inspiracje i nowe pomysły.

Osoby, które stają się moimi klientami lubią podróżować do egzotycznych miejsc. Czy nie jest tak, że podobne charaktery się przyciągają? Sama rozpoczęłam etap podróży w swoim życiu w 1991 roku półrocznym pobytem w Indiach.  W tamtym czasie był to wyczyn niezwykły, zwłaszcza że w podróż udałam się samotnie, bez towarzystwa. Potem, już na studiach i w pracy zwiedziłam odległe miejsca na Ziemi podczas wielomiesięcznych pobytów USA, Chinach oraz  wiele europejskich zakątków. Los obdarzył mnie pracą, w której często uczestniczyłam w projektach międzynarodowych i miałam okazję poznawać ludzi z innych kultur. Myślę, że to właśnie wtedy nauczyłam się patrzeć na świat oczami innych, czasami bardzo odmiennych osób. To doświadczenie przydaje mi się do tej pory w pracy architekta, wnętrz, kiedy poznaję indywidualne oczekiwania klienta.

.  

MOJE WYKSZTAŁCENIE

 Jestem inżynierem z krwi i kości ale z artystyczną duszą. Gdy  dobieram kolory, buduję nastrój i styl wtedy jestem „tą kreatywną”.  Ale przez większość czasu w mojej pracy muszę być bardziej inżynierem – każda pomyłka na rysunku, czy błąd na liście zakupowej oznacza dodatkowe koszty dla klienta. Dlatego swoje artystyczne wykształcenie wykorzystuję w początkowej fazie projektu, a techniczne gdy zbliżamy się do finiszu.

Jestem mgr inż. instalacji sanitarnych i doktorem inż. po Wydziale Architektury Politechniki Warszawskiej oraz absolwentką uczelni artystycznej  Wydziału Architektury Wnętrz w Łodzi.  

Czy jest jeszcze coś co powinieneś o mnie wiedzieć? Otóż jestem eko. Przez 15 lat swojego życia zawodowego pracowałam w ochronie środowiska i zaszczepione mi tam idee staram się przenosić do świata projektowania.

 Oczywiście architektem chciałam być od dziecka 🙂  W 2001 roku zdobyłam I nagrodę za projekt kuchni w konkursie organizowanym przez IKEA.  Aby stać się architektem wnętrz przeszłam długą drogę. Właściwie mogę powiedzieć, że zrealizowałam swoje marzenie z dzieciństwa i wieku 40 lat wkroczyłam na nową ścieżkę zawodową. 

Marzenia warto jest  realizować, nawet jeśli ich spełnienie zajęło mi 15 lat. Obecnie  spełniam marzenia innych osób o pięknym wnętrzu.