Lista najczęściej zadawanych pytań 

 

Czy PROJEKT wnętrza to OFERTA dla Ciebie? 

 Współpracując z architektem wnętrz oszczędzasz swój czas i życiową energię.  Powierzasz swoje wnętrze osobie, która ma doświadczenie i przetarte ścieżki.

 Oszczędzasz ponad 100 wieczorów, gdy samodzielnie nie musisz: 

  • poszukiwać inspiracji,
  • wyszukiwać nowości z rynku,
  • wykonywać szkiców,
  • przestawiać mebli na papierze milimetrowym,
  • wizualizować pomysłów w swojej głowie,
  • przygotowywać rysunków dla ekip, 
  • martwić się, jak rozmawiać z podwykonawcami,
  • sporządzać listy zakupów
  • martwić się o przekroczenie budżetu w najmniej spodziewanym momencie ….itd.

 Możesz za to odzyskać swój czas i przeznaczyć go na to, co kochasz robić najbardziej…

 

agsdi-crop

Ile trwa wykonanie PROJEKTU wnętrza?

P

race nad projektem podzielone są na etapy. Praca nad projektem kompleksowym całego domu jednorodzinnego to minimum 12 tygodni, natomiast dla mieszkania to minimum 8 tygodni.

agsdi-crop

Ile kosztuje  wykonanie PROJEKTU wnętrza?

W

 pracowni obowiązują widełki cenowe. Przed podaniem konkretnej oferty cenowej najpierw muszę zapoznać się z rzutem i porozmawiać z właścicielem nieruchomości. Tylko w ten sposób mogę oszacować swoje zaaangażowanie czasowe w prace nad projektem wnętrza.


Zwykle projekt domu jednorodzinnego to koszt 16-18 tys. zł, a mieszkania 8-15 tys. zł. Jest to cena końcowa nie zawiera podatku VAT (nie jestem płatnikiem VAT).  

Jakie są terminy?

Z

aprojektowanie wnętrza jest czynnością czasochłonną. Ponieważ praca nad projektem trwa 2-3 miesiące, terminy należy rezerwować z wyprzedzeniem co najmniej miesięcznym. Wpłata zadatku jest gwarancją dla obu stron, że praca nad projektem wnętrza rozpocznie się w uzgodnionym terminie.

Jak dotrwać do końca remontu?

umów się na bezpłatną konsultację

502 071 512

BEZPŁATNA KONSULTACJA

tel. 502 071 512

agsdi-crop

Ile kosztuje REMONT domu?

K

oszt remontu całego domu „pod klucz” to średnio 3000 zł za m2. Jednak należy pamiętać o tym, że są pomieszczenia droższe i tańsze. Najdroższa jest kuchnia i łazienka. I tak dla małej łazienki koszt remontu (prace budowlane, stolarskie i zakup wyposażenia) za m2 może przekroczyć nawet 5000 zł. Cena 3000 zł/m2 jest to cena dla średniego standardu, dla wnętrz luksusowych może być znacznie wyższa.

Czy ma Pani SWOJE EKIPY?

s woim klientom przekazuję kontakty do sprawdzonych ekip remontowo-budowlanych, stolarza, czy innych firm wykończeniowych oraz namiary na sklepy, gdzie można dokonać zakupów. Projekty realizuję polecając zaprzyjaźnione, sprawdzone ekipy ale nie są to moje ekipy na wyłączność. Są to niezależne podmioty gospodarcze.

W procesie wykańczania wnętrza uczestniczy co najmniej kilka ekip: 1) roboty budowlane, 2) podłogi, 3) drzwi 4) schody 5) meble, 6) tkaniny 7) instalacje (kominek, ogrzewanie podłogowe) 8) alarmy 9) elementy domu inteligentnego . Są to zespoły innych ludzi, fachowców w swojej dziedzinie- współpracuję z nimi i przekazuję kontakty moim klientom.

Moja pracownia wykonuje projekty od A-Z ale nie pod klucz, co również ma odzwierciedlenie w cenie za usługę.  

Jak dotrwać do końca remontu?

umów się na bezpłatną konsultację

502 071 512

wybierz telefon automatycznie w menu górnym

agsdi-crop

,,Mam gotowy projekt funkcjonalny –  czy mogę zamówić wyłącznie usługę doboru materiałów, stylistyki i kolorów”?

Nawet jeśli schemat układu funkcjonalnego już jest, jak również zaznaczone są punkty oświetleniowe i gniazdka to w trakcie projektowania następują istotne zmiany. Projekt kompleksowy powstaje podczas 3 miesięcy intensywnej pracy, analizy potrzeb właściciela nieruchomości, doboru inspiracji, wykonania wizualizacji. Nawet przy założeniu, że otrzymam wytyczne odnośnie  instalacji, czy układu funkcjonalnego od innego architekta i tak muszę je  sprawdzić, aby zapewnić wykonalność projektu.  Często zmiany te wychodzą dopiero podczas wykonywania wizualizacji. a nawet na późniejszym etapie rysunków technicznych. Często okazuje się, że przez takie wstępne wytyczne pracy jest więcej a nie mniej.  Wykonuję projekty od A-Z i biorę odpowiedzialność za cały proces.

agsdi-crop

,,Czy projektuje Pani wybrane pomieszczenia”?

Klientom zazwyczaj opłaca się bardziej zamówienie projektu wnętrza całego domu/mieszkania, ponieważ cena za całość jest korzystniejsza. Ściany, elektryka czy hydraulika stanowią zespół naczyń połączonych a pomieszczenia przenikają się nawzajem. Jeśli architekt ma pieczę nad całością – wszystko wychodzi spod jednej ręki i stanowi spójną całość. Z tego powodu odradzam klientom projektowanie wydzielonych pomiemieszczeń. 

Na czym polega współpraca z architektem wnętrz?

ZOBACZ E-BOOKA

WCHODZĘ I CZYTAM

Na czym polega współpraca z architektem wnętrz?