BIELANY

RELACJA

Z BUDOWY

Poniżej znajdziesz relacje- zdjęcia z budowy apartamentu na Bielanach. 

Właścicielką  140 m2 apartamentu jest przedsiębiorczyni i podróżniczka. Z podróży przywozi liczne pamiątki. Drogocenne  obrazy, batiki, rzeźby. Życzeniem klientki było, aby luksusowe pamiątki wyeksponować w nowoczesnym, luksusowym wnętrzu.  Egzotyka w połączeniu z luksusowymi elementami wyposażenia jak lampy czy unikalne meble tapicerowane z Hiszpanii tworzą klimat tego wnętrza.  

Właścicielka jest również miłośniczką rozwiązań domu inteligentnego – wszystko jest tu w pełni zautomatyzowane a na ścianach nie zobaczysz tradycyjnych włączników. 

  • DOM INTELIGENTNY

Właścicielka jest również miłośniczką rozwiązań domu inteligentnego – wszystko jest tu w pełni zautomatyzowane
a na ścianach nie zobaczysz tradycyjnych włączników. 

Z punktu widzenia użytkownika dom inteligentny pewne czynności wykonuje automatycznie. W inteligentnym domu większość rzeczy dzieje się automatycznie- ogrzewanie, wentylacja, czujniki ruchu- wszystko jest ze sobą sprzężone. Przykładowo – wyjeżdżając na wakacje wciskamy zaprogramowany wcześniej guzik gdzie wyłączają się wszystkie instalacje oprócz lodówki i alarmów antywłamaniowych oraz rolet. Informacje o tym co się dzieje w naszym domu podczas nieobecności odbieramy poprzez sieć nawet będąc tysiące kilometrów od domu i możemy tym sterować!

Jest to dom, w którym nie musimy pojedynczo zapalać 30-u opraw oświetleniowych tylko zapalają się nam scenariusze oświetleniowe np. scenariusz idę rano do pracy, wracam z pracy wita mnie ulubiona piosenka, 
czy scenariusz przychodzą goście. W tych scenariuszach włączają się określone wcześniej grupy opraw oświetleniowych.

Zwolennicy inteligentnych domów cenią sobie minimalizm w podejmowaniu decyzji, minimalizm w estetyce- domy
te najczęściej nie mają tradycyjnych włączników. Przeciwnicy boją się scenariuszy rodem z Black mirror- to są jednak elementy elektroniczne działające w oparciu o sieć internetową. Martwią też kilometry kabli- do każdego punktu sterowanego centralnie należy doprowadzić przewód (chyba, że ktoś chce sterować bardziej zawodnym systemem radiowym).

c

WIĘCEJ

 o tym projekcie

agsdi-grid-2

PROJEKTY 2019

Zobacz komu pomogłam
zaprojektować wnętrze.